Jak správně filtrovat vodu v bazénu?

26.4.2023 Petr Foral

Správná filtrace vody v bazénu je klíčovým krokem pro udržování čisté a zdravé vody. Zabráníte tím usazování nežádaných nečistot a nestane se vám, že vám voda v bazéně změní barvu. Pokud jste začínající bazénář nebo jste v minulosti filtraci nevěnovali tolik pozornosti, v tomto článku zjistíte základní tipy a kroky, jak správně filtrovat vodu v bazénu. Tak jdeme na to!

Začněte výběrem vhodného filtru

Existují různé typy filtrů pro bazén, jako jsou například  pískové nebo kartušové. Vyberte si filtr odpovídající velikosti vašeho bazénu a s ohledem na množství nečistot v bazénové vodě. Ujistěte se, že daný filtr zvládne vyčistit celý objem vody ve vašem bazéně a bude dostatečně výkonný.

Pravidelné čištění

Nezávisle na typu filtru je důležité jej pravidelně čistit podle doporučení výrobce. To může zahrnovat oplachování pískového filtru, čištění kartušového filtru nebo zpětné vymývání  jiných typů filtrů. To u každého typu filtru zajistí optimální výkon a prodlouží jeho životnost. Dbejte také na kontroly a čištění ovládacích ventilů, těsnění a dalších komponentů bazénové filtrace.

Zároveň se snažte minimalizovat množství nečistot, které se dostávají do bazénu, například pravidelným čištěním dna bazénu, odstraňováním listí a větví z hladiny vody apod. K tomu vám skvěle poslouží filtrovací síťka upevněná k teleskopické tyči. Zajistíte tak, že průtok vody v bazénu bude optimální pro dostatečnou filtraci. Nízký průtok naopak zapříčiní zhoršení kvality vody.

Nezapomínejte na chemii a kontrolu kvality vody

Správné používání bazénových chemikálií, jako jsou chlor nebo jiné dezinfekční prostředky, je důležité pro udržování čisté vody. Chemické prostředky pomáhají eliminovat bakterie, řasy a další nečistoty, které by mohly zatěžovat filtr.

V neposlední řadě pravidelně testujte a sledujte chemickou rovnováhu a kvalitu vody ve vašem bazénu. To vám umožní rychle odhalit a řešit případné problémy s kvalitou vody a zabezpečit efektivní filtrace.

Bazénová sezona je téměř tady, takže nezahálejte a nastavte si tu správnou rutinu, aby váš bazén byl vždy křišťálově čistý. A pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, jsme tu pro vás.

picture
Petr Foral

Petr Foral

Specialista na bazénovou techniku, e-mail: petr@pooltechnika.cz

Petr je specialista na bazénovou techniku a vybavení pro bazény. Rád vám poradí v oblasti bazénové techniky.

U těchto prodejců najdete naše produkty