Jaké jsou výhody pískové filtrace bazénu?

30.6.2022 Petr Foral

Chcete, aby voda ve vašem bazénu zůstala křišťálově čistá po celou koupací sezónu? Pak je třeba zvolit vhodnou filtraci, která se postará o pravidelné odstraňování nečistot a zabrání tak tomu, abyste museli vodu měnit příliš často. Kromě toho díky filtraci snížíte spotřebu bazénové chemie, která může zbytečně dráždit pokožku. Dnes se podíváme na to, proč je za nás písková filtrace jasnou volbou pro vaši letní pohodu.

Písková, nebo kartušová?

Při volbě filtrace máte v podstatě dvě možnosti, jak udržet vodu v bazénu čistou – pomocí pískové, nebo kartušové filtrace. Přestože jsou vstupní náklady na kartušovou filtraci o něco nižší, jsou tyto filtrace náročnější na údržbu, jelikož musíte několikrát za sezónu manuálně vyměnit kartušovou vložku a filtr ručně vyčistit. Mimoto je kartušová filtrace vhodná pouze pro malé bazény do 8 m3.

Maximálně účinná, ekologická filtrace

Písková filtrace je založená na stejném principu, jako čistí vodu sama příroda – přes křemičitý písek, jenž zachytí většinu nečistot všeho druhu. Mimoto napomáhá předcházet zelenému či mléčnému zakalení vody. Toto řešení je vhodné pro domácí bazény všech velikostí, hodí se však i pro komerční využití.

Vyberte si nebo si sestavte takovou pískovou filtraci, která bude přesně vyhovovat vašim potřebám. V potaz berte především požadovaný výkon a vlastnosti. Toto zařízení vyniká vysokou citlivostí, díky čemuž můžete mít jistotu, že filtr zachytí i ty nejmenší nečistoty a nebudete tak muset řešit zelenou či špinavou vodu chemií, která není příliš laskavá k přírodě ani k vaší pokožce.

Ekologičnost pískové filtrace je doplněná i její dlouhou životností. Pískovou náplň totiž stačí vyměnit zhruba jednou ročně, kromě tohoto úkonu se o ni nemusíte prakticky vůbec starat a bude vám tak sloužit bez námahy dlouhá léta. Mimo jiné na ni můžete připojit i další příslušenství (např. bazénový vysavač či solární ohřev).

Jakou pískovou filtraci zvolit?

Teď, když už jsme si představili výhody, hledáte, která písková filtrace pro vás bude ta pravá? Nejlépe vsaďte na pomoc profesionálů. Konkrétní typ, ale i velikost nádrže, tudíž i pískové náplně, souvisí nejen s velikostí bazénu, ale také s frekvencí jeho užívání a s dalším příslušenstvím, které používáte.

Naši filtrační nádobu Martinic QS s ventilem a paletou prodáváme i v kombinaci s tepelným čerpadlem, tudíž nemusíte ztrácet čas vybíráním dalšího příslušenství. Obecně byste měli při výběru pískové filtrace zohlednit především to, pro jaký bazén ji pořizujete – zda se jedná o soukromý nebo komerční bazén a zda jde o nadzemní či zabudované provedení.

Naše moderní pískové filtrace jsou vysoce výkonné, ekologické a zároveň jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči UV záření. Výhodou je také designový, elegantní vzhled a snadné ovládání. Užijte si křišťálově čistou vodu bez práce a bez starostí a dopřejte si skvělou koupací sezónu.

Přejít na pískové filtry do bazénu

picture
Petr Foral

Petr Foral

Specialista na bazénovou techniku, e-mail: petr@pooltechnika.cz

Petr je specialista na bazénovou techniku a vybavení pro bazény. Rád vám poradí v oblasti bazénové techniky.

U těchto prodejců najdete naše produkty