Proč a jakou potřebujete filtraci do bazénu?

26.6.2023 Petr Foral

Pokud jste šťastným majitelem bazénu, pak pravděpodobně víte, že osvěžující koupání má svou daň. Daň v podobě pravidelného čištění. Ve špinavé vodě by se asi koupal málokdo. Jak důležitou roli hraje filtrace a jakou filtraci je dobré si pořídit? 

Filtrace je dnes už nezbytným prvkem při v udržování čistoty vody v bazénu. Ať už se jedná o malý soukromý bazén nebo velký veřejný komplex voda potřebuje péči. Filtrace je proto klíčová.

Zbavte se nečistot a zákalu

Během používání bazénu se do vody dostávají nečistoty, jako jsou například listí, vlasové vlákna, pyl, nebo mikroorganismy. Filtrační systém odstraňuje tyto nečistoty a zachycuje je ve filtru, čímž udržuje vodu čistou a zdravou pro plavání.

Další funkcí je eliminace zákalu. Bez filtrace by se voda v bazénu mohla stát kalnou a nevzhledně zelenou. Zákal vody je způsoben mikroskopickými nečistotami, které nejsou viditelné pouhým okem. Pokud chcete udržet vodu v bazéně průzračnou jako v horské bystřině, používejte filtr, který je schopen tyto mikročástice zachytit.

Čistota bazénu je půl zdraví i půl práce

Bazény, ve kterých se nepoužívá řádná filtrace, se můžou stát ideálním místem pro růst řas a bakterií. Tyto mikroorganismy mohou nejen způsobit nepříjemný zápach a změnit pH vody, ale představují především potenciální riziko pro zdraví lidí. Jestli se chcete vyhnout plísním, zánětům nebo podráždění pokožky, doporučujeme používat filtr. S jeho použitím se navíc snižuje potřeba ručního čištění bazénu a nadbytečného užívání bazénové chemie. Filtrační systém pracuje neustále, ať už jste přítomni nebo ne, a zachycuje nečistoty a mikroorganismy, které byste jinak museli odstraňovat ručně.

Čištění pískem

Pískové filtry jsou jednou z nejběžnějších a nejspolehlivějších forem filtrace dostupných pro bazény. Používají speciální filtrační náplň tvořenou jemným pískem, která zachycuje nečistoty a mikroorganismy během průtoku vody. Jsou oblíbené pro svou vysokou účinnost při zachytávání nečistot. Písek je schopen zachytit nejen viditelné nečistoty, jako jsou listí a větve, ale také mikroskopické částice,bakterie a řasy.

Další výhodou pískových filtrů je, že vyžadují minimum údržby. Obvykle je potřeba pouze pravidelně provádět zpětné vyplachování, při kterém se odstraní nahromaděné nečistoty z filtračního média. Tento proces je jednoduchý a rychlý, což šetří váš čas a zjednodušuje správu bazénu.

Písek i samotné filtrační zařízení jsou velmi odolné a vydrží vám po mnoho sezón. Filtry jsou navrženy, aby odolaly vysokému tlaku i nárazům. Nepoškodí je ani bazénová chemie.

Písková filtrace bazénu je skvělou volbou pro majitele bazénu, kteří hledají efektivní, snadno udržitelnou variantu čištění vody

Bazénová sezóna je tady, takže nezahálejte a nastavte si tu správnou rutinu, aby váš bazén byl vždy křišťálově čistý. A pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, jsme tu pro vás.

picture
Petr Foral

Petr Foral

Specialista na bazénovou techniku, e-mail: petr@pooltechnika.cz

Petr je specialista na bazénovou techniku a vybavení pro bazény. Rád vám poradí v oblasti bazénové techniky.

U těchto prodejců najdete naše produkty